Close
(0) مورد
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
Filters
تنظیمات
جستجو

انواع چرم

انواع چرم

چرم از دباغی پوست خام جانوران به ویژه گاو درست می شود. (به فن آماده سازی و پرداخت پوست حیوانات برای تبدیل به چرم دباغی گفته می شود.) که کاربردهای مختلفی دارد به عنوان مثال در ساخت کاپشن چرمی، کیف چرمی، کفش چرمی، کمربند چرمی و وسایل جانبی مانند جا کلیدی چرمی استفاده می شود.

انواع چرم:

چرم حیوانی: این نوع چرم از پوست حیواناتی مانند گوسفند، گاو، بز، شترمرغ و .... بدست می آِید.

چرم گاوی: این نوع چرم بسیار مقاوم است و دارای سطحی صاف است و در دو نوع نرم و خشک با ضخامت های متفاوت وجود دارد.

چرم گوسفندی: این نوع چرم زیبا، با قیمت مناسب و دوام خوب می باشد.

چرم شترمرغ: بسیار محکم و زیبا، سبک و نازک است و مقاومت بالایی دارد.

چرم انسانی: این نوع چرم فقط توسط شرکتی در انگلیس تولید می شود که طی قراردادی با افرادی که داوطلب هستند پس از مرگشان با پوست آنها کمربند و کیف و کفش تولید می کند.

چرم گیاهی: این نوع چرم با استفاده از تاتن و سایر عناصری که در پوست تنه و میوه برخی درختان یافت می شود تولید می شود. این چرم انعطاف پذیر بوده و رنگ آن قهوه ای می باشد که میزان رنگش به ترکیب شیمیایی و رنگ پوست باز می گردد. چرم گیاهی در آب پایدار نیست و بی رنگ می شود و اگر پس از خیس شدن خشک کنید چروک شده و از انعطاف پذیری و نرمی اش کاسته می شود.

دسته بندی انواع چرم:

چرم سبک:

این نوع چرم از پوست حیواناتی مانند گوسفند و بز تولید می شود که بسیار ظریف است و در ساخت محصولاتی مانند لباس چرمی، کاپشن چرمی و... استفاده می شود.

چرم نیمه سنگین:

این نوع چرم از پوست حیواناتی مانند کروکودیل و شترمرغ به دست می آید و بسیار کم یاب و گرانقیمت می باشد به همین علت بیشتر در محصولاتی که جنبه تزیینی دارند مورد استفاده قرار می گیرد.

چرم سنگین:

این چرم از پوست حیواناتی مانند گاو، گوساله، شتر و .... به دست می آید. این نوع چرم بهترین نوع چرم جهت استفاده معمول می باشد و مقاومت بالایی دارد.

جنس چرم:

جنس چرم به سه گونه اشبالت، میلینگ و شرانگ تقسیم می شود:

چرم اشبالت: چرم اشبالت همان چرم گاوی است که دو طرف آن پرزدار است.

چرم میلینگ: این چرم، چرم گاوی، بزی یا گوسفندی است که یک طرف ان صاف و طرف دیگر پرزدار است.

چرم شرانگ: همان چرم گاوی است که بافت طبیعی دارد.

 

انصراف از نظر
آرشیو بلاگ